Ментос Минт

Ментос минт со освежувачки вкус на ментол

 • Нутриционистички информации

  Serving Size per 100g / Servings Per Container 14
  Енергија 1653 kJ/ 390 kcal
  Масти 1,9 g
  од кои заситени 1,9 g
  Јагленихидрати 93 g
  од кои шеќери 69 g
  Протеин 0 g
  Сол 0,1 g
 • Состојки

  шеќер, гликозен сируп, хидрогенизирано кокосово масло,скроб, природен вкус на нане, малтодекстрин, згуснувачи (гелан гума, целулозна гума), емулгатор (сахарозни естерии на масни киселини),агенси (карнабуа восок,восок).

Споделете со пријателите