Ментос Овошје

Ментос овошје мешавина на јагода портокал и лимон

 • Нутриционистички информации

  Serving Size per 100g / Servings Per Container 14
  Енергија 1648 kJ/ 388 kcal
  Масти 1,9 g
  од кои заситени 1,9 g
  Јагленихидрати 92 g
  од кои шеќери 69 g
  Протеин 0 g
  Сол 0,1 g
 • Состојки

  шеќер, гликозен сируп, овошен сок (вкус на јагода, портокал, лимон) (2%), целосно хидрогенизирано кокосово масло, киселини (лимонска киселина),скроб, ароми,малтодекстрин, згуснувачи (гелан гума, целулозна гума) , емулгатор (сахарозни естерии на масни киселини),агенси(карнабуа восок, пчелин восок), обојувачи (бета каротен ,beetroot red).

Споделете со пријателите