Ментос Раинбоу

Ментос Rainbow мешавина на лубеница, цреша, портокал, малина, грозје, ананас и јагода

 • Нутриционистички информации

  Serving Size per 100g / Servings Per Container 14
  Енергија 1648 kJ/ 388 kcal
  Масти 1,9 g
  од кои заситени 1,9 g
  Јагленихидрати 92 g
  од кои шеќери 69 g
  Протеин 0 g
  Сол 0,1 g
 • Состојки

  шеќер, гликозен сируп, овошен сок (лубеница, јагода, јаболко, портокал, грејпфрут, малини, боровинки) (2%), целосно хидрогенизирано кокосово маслокиселина (Е330), скроб,арома,малтодекстрин, згуснување (E418, E466, E414 ), емулгатор (E473),антоцијани, бета каротен, beetroot red).

Споделете со пријателите